مشخصات رک Outdoor

سیستم های Outdoor  به سیستم هایی اتلاق می شود که مستقیما در شرایط طبیعی قرار می گیرند مانند شرایط بارش برف و باران و تابش آفتاب و وجود گرد و خاک و دمای بسیار بالا پایین .وظیفه رک های Outdoor  محافظت ازسیستم  نصب شده در داخل آن در برابر این عوامل طبیعی می باشد تا به نوعی یک محیط بسته Indoor  برای تصب تجهیزات فراهم می آید .جهت اندازه گیری درجه محافظت رک از استاندارد ISC60529  به نام IP Code  که مخفف Ingress Protection marling  استفاده می شود . البته این استاندارد به طور کلی جهت نشان دادن درجه محافظت سیستم های Indoor  ، Outdoor  می باشد .

درجه IP  را با یک عدد دو رقمی نشان داده می شود که رقم اول میزان نفوذ پذیری در برابر اجسام جامد و رقم دوم میزان نفوذ پذیری آب را نشان می دهد .این مجموعه ، تنها مجموعه مجهز به تجهیزات تست IP  در کشور می باشد .ترکیب داخلی رک Outdoor  بسته به تجهیزاتی که قرار است در آن نصب شود ، Custom Design شده و درجه IP  و نوع سیستم Cooling  و آلیاژ استفاده شده در بدنه رک بر اساس شرایط محیطی که در آن قرار می گیرد و تحمل دمایی تجهزات داخلی طراحی می شود . این سیستم ها می توانند کاربرهای متفاوتی از جمله Power  ، Telecom ، Distribution IT  و …. داشته باشند.

نوع رنگ استفاده شده در این سیستم ها باید لزوما از رزین تمام پلی استر باشد تا در مقابل تابش آفتاب دچار رنگ پریدگی پوسیدگی نشود .این مجموعه جهت بالا بردن دوام کیفیت سیستم از ورق آلومینیومی به جای آهنی ، کروماته شده و رنگ تمام پلی استر استفاده می کند .

انواع سیستم های سرمایشی و گرمایشی که در سیستم های Outdoor  استفاده می شوند به شرح زیر می باشد :

  • هیترالکترونیکی
  • Filtered free cooling
  • AC or DC Air-conditioner
  • Silicon Peltier cooling
  • Heat exchanger (HEX)

قابل ذکر است بنا به شرایط محیطی و میزان حرارت تولیدی تجهیزات رک یکی ازموارد فوق با ظرفیت مناسب استفاده می شود .کابینت های Outdoor  جدا از اندازه ، براساس نوع نصب مورد نیاز می توانند Stand alone  ، Pole mount  یا wall mount  باشند. از لحاظی دیگر کابینت ها می توانند به صورت تکی ، دوقلو ، سه قلو و … و یا به صورت چد کابینت Stackable  طراحی و تولید شوند .