ابعاد رک و شرایط فیزیکی اتاق سرور

ابعاد رک و شرایط فیزیکی اتاق سرور

ابعاد رک و شرایط فیزیکی اتاق سرور

ابعاد رک و شرایط فیزیکی اتاق سرور

ابعاد رک و شرایط فیزیکی اتاق سرور

اتاق سرو یا دیتا سنتر مرکز اصلی یک شبکه کامپیوتری است. و یکی از مهم ترین وظایف مسئولان آی تی حفظ و نگهداری و ارائه بهترین سرویس هاست. استفاده از رک های استاندارد و مناسب یکی از بهترین روشه ها برای مراقبت از سرورهای شرکت هاست. برای انتخاب یک رک مناسب نیازمند دانستن ویژگی های رک و شرایط محیطی و تجهیزات شبکه موجود در اتاق سرور هستید.

قبل خرید رک ابعاد تجهیزات شبکه اتاق سرورتان را بررسی کنید. رک های اکوئیپ با ابعاد استاندارد و تعدا یونیت مختلف مناسب هر شرایط محیطی اتاق سرور می باشد رک های ایستاده اکوئیپ با عمق های ۱۰۰۰ و ۸۰۰ و ۶۰۰ و تعداد یونیت های ۲۸، ۳۲، ۳۸، ۴۲ مناسب هر شرایط فیزیکی اتاق سرور می باشد.

ارتفاع نکته بسیار مهم بعدی می باشد که رک های  ایستاده اکوئیپ با دارا بودن ارتفاع های مختلف ۱۴۲۵، ۱۶۰۲، ۱۸۶۹، ۲۰۴۷ دست شما را برای خرید باز می گذارند و شما با توجه به ارتفاع اتاق سرور خود می توانید رک مناسب خریداری کنید.

نکته دیگر شاسی رک است اگر جوشی باشد رک شما قابلیت باز شدن ندارد رک های ایستاده اکوئیپ قابلیت بازشو از سه جهت را دارند. تحمل وزن بالا توسط رک از گزینه های بسیار مهم رک های ایستاده اکوئیپ می باشد.

برای افزایش امنیت و جلوگیری از دسترسی افراد غیر مجاز برای پنل های چپ و راست رک قفل استفاده کنید و زمانی که سرورهای زیادی در رک دارید و از رک با درب جلو و عقب توری استفاده کنید که هوای خنک داخل کیس برود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *